2017 Results:


Results will be updated at the conclusion of each stage.



2016 Men's Results

A-Grade

  • 01Morgan SMITH
  • 02Riley TERRENS
  • 03Nick MILLER
  • 04Michael GALLAGHER
  • 05Benjamin ANDREWS

B-Grade

  • 01Andrew MCAULEY
  • 02Nicholas LIAU
  • 03Richard BARKER
  • 04John CLARKSON
  • 05Jai KANAT

C-Grade

  • 01Andrew STEVENS
  • 02Lachlan STEVENS
  • 03Victor YIU
  • 04Rob VINCENT
  • 05William GIELWESKI
D-Grade

  • 01Stuart CUE
  • 02Frank ZGOZNIK
  • 03Joel BYRNES
  • 04Rob MITCHELL
  • 05Anthony SOMERS

2016 Women's Results

A-Grade

  • 01Grace BROWN
  • 02Gemma ABERY

B-Grade

  • 01Sarah MORTLEY
  • 02Meredith CLARK
  • 03Cheryle BARKER
  • 04Bridget LESTER


C-Grade

  • 01Kristen SLADE
  • 02Tiffany WINCHESTER
  • 03Michelle HYDE
  • 04Fatema TAJBHAI
  • 05Tamara RIDDELL
2015 Men's Results

A-Grade

  • 01James PANE
  • 02Jeremy CAMERON
  • 03Andrew GRAY
  • 04Michael GALLAGHER
  • 05Alistair CRAMERI

B-Grade

  • 01Phillip SMITH
  • 02Nicholas MAHONEY
  • 03Gabriel CAREY
  • 04Sam SLANEY
  • 05Matthew ROBERTSON

C-Grade

  • 01John DAVIS
  • 02Oliver JONES
  • 03Michael DILLEY
  • 04Jacob MUMFORD
  • 05Daniel FRAWLEY
D-Grade

  • 01Alain HOSKING
  • 02Paul KERNAN
  • 03Jonathan LAMBRIANIDIS
  • 04Ariel GOLVAN
  • 05Grant MCCALLION

2015 Women's Results

A-Grade

  • 01Kate PERRY
  • 02Elizabeth DOUEAL
  • 03Justine BARROW
  • 04Esther BORG
  • 05Claire MICHEL

B-Grade

  • 01Lisen HOCKINGS
  • 02Purdie LONG
  • 03Bridget SLOCUM
  • 04Ania LIGAS
  • 05Cheryle BARKER


C-Grade

  • 01Stacey MATTHEWS
  • 02Jennifer MATTHIES
  • 03Kristina VOUROS
  • 04Wendy BENNETT
  • 05Heidi HOSE
2014 Men's Results

A-Grade

  • 01Jose ARETA
  • 02Brent WOODLOCK
  • 03Trent MOREY
  • 04Shannon JOHNSON
  • 05Jeremy CAMERON

B-Grade

  • 01Andrew GRAY
  • 02Bryan MARIS
  • 03Gabriel CAREY
  • 04Nicholas EDWARDS
  • 05Scott GIGANTE

C-Grade

  • 01Jacob MUMFORD
  • 02Robert STOREY
  • 03Paul KIPPIN
  • 04Richard MCCORKELL
  • 05Chris WOOD
D-Grade

  • 01Paul DAVEY
  • 02Kip GABRIEL
  • 03Tony MAUGHAN
  • 04George FORTEY
  • 05Mark HUTCHISON

2014 Women's Results

A-Grade

  • 01Tessa FABRY
  • 02Kate PERRY
  • 03Elizabeth DOUEAL
  • 04Lisa HANLEY
  • 05Bridie O'DONNELL

B-Grade

  • 01Anna MACKAY
  • 02Justine BARROW
  • 03Nonie CARR
  • 04Suzanne TERNEL
  • 05Emily CUST


C-Grade

  • 01Ania LIGAS
  • 02Hannah MACDOUGALL
  • 03Margeaux THOMPSON
  • 04Cheryle BARKER
  • 05Stacey MATTHEWS
2013 Men's Results

A-Grade

  • 01James BUTLER
  • 02Shaun O'CALLAGHAN
  • 03Mitchell COOPER
  • 04Rowan DEVER
  • 05David KELLY

B-Grade

  • 01Mathew GRAY
  • 02Riley TERRENS
  • 03Gabriel CAREY
  • 04Simon MACAULAY
  • 05Samuel LILLEY

C-Grade

  • 01Hugh PECK
  • 02Scott GIGANTE
  • 03Richard MCCORKELL
  • 04Joshua GOODALL
  • 05Paul KIPPIN
D-Grade

  • 01Trent MCCAMLEY
  • 02Nicholas LIAU
  • 03Marcus NYEHOLT
  • 04Lachlan STEVENS
  • 05Chris ANDERSON

2013 Women's Results

A-Grade

  • 01Felicity WARDLAW
  • 02Nicole WHITBURN
  • 03Hannah VINE
  • 04Clare MORGAN
  • 05Georgina BEECH

B-Grade

  • 01Elizabeth DOUEAL
  • 02Emma PANE
  • 03Suzanne TERNEL
  • 04Jennifer BROWN
  • 05Katherine TAYLOR


C-Grade

  • 01Kimberly WEPASNICK
  • 02Tracey MANEY
  • 03Purdie LONG
  • 04Julie JACKSON
  • 05Amanda DIXON
2012 Men's Results

A-Grade

  • 01Vaughan BOWMAN
  • 02Matthew NICHOLSON
  • 03Jason SPENCER
  • 04Luke PADGETT
  • 05Mitch COOPER

B-Grade

  • 01John WATTERS
  • 02James FORAN
  • 03Mark COMER
  • 04Jeremy SOAWYER
  • 05Ryan NYBERG

C-Grade

  • 01Martin TAUBE
  • 02Sam GIFFORD
  • 03Nicholas KENNEDY
  • 04Iain CLARK
  • 05Mick ROUSCH
2012 Women's Results

A-Grade

  • 01Felicity WARDLAW
  • 02Clare DALLAT
  • 03Amy BRADLEY
  • 04Nadine O'CONNOR
  • 05Tanya MATTHEWSON

B-Grade

  • 01Dale MAIZELS
  • 02Noni CARR
  • 03Fiona CARDEN
  • 04Katherine TAYLOR
  • 05Fiona NEUWIRTH


2010 Men's Results
A-Grade

  • 01D Newell
  • 02N Van Der Ploeg
  • 03R Dever
  • 04W Wallace
  • 05A Naylor



B-Grade

  • 01B Larrson
  • 02S Caruthers
  • 03S McGregor
  • 04C Daley
  • 05G Carey



C-Grade

  • 01R McCorkell
  • 02M Cooper
  • 03D McGrath
  • 04L Killmore
  • 05M Reynolds

2010 Women's Results
A-Grade

  • 01J Hogan
  • 02J MacPherson
  • 03K Hodges
  • 04N Whitburn
  • 05J Douglas



B-Grade

  • 01T Matthewson
  • 02H Buntrock
  • 03J Lubkowski
  • 04C Williams
  • 05E Georgeson

Full results from the 2010 Three Day Tour can be downloaded here.

2009 Men's Results
A-Grade

  • 01J Sutherland
  • 02D Bertovic
  • 03B Johnson
  • 04S Miller
  • 05J Herd



B-Grade

  • 01D Sanfilippo
  • 02B Davies
  • 03M Guirguis
  • 04P Smith
  • 05B Douglas



C-Grade

  • 01A Gannon
  • 02M Tarlton
  • 03M Sparke
  • 04P Markley
  • 05N Edwards

D-Grade

  • 01M Reynolds
  • 02P Lewis
  • 03R Lister
  • 04P Simpson
  • 05T Feltham

E-Grade

  • 01L Hammond
  • 02J Lubkowski
  • 03N Carr
  • 04R Appleby
  • 05S Tupper
Full results from the 2009 Three Day Tour can be downloaded here.

Contact Details

For sponsorship and volunteer enquires:
Name: Luke McDonough
Email: info@3daytour.org